Bună ziua, vreau să pun în funcțiune o pompă veche standard2 într-o fântână forată, apa ar fi trasă de la o adâncime de aproximativ 25 m, va funcționa dacă pistonul de lucru va fi conectat cu această tijă de 2 m lungime, mă întreb dacă pistonul de lucru nu trebuie să fie mai jos. Mulțumesc pentru răspuns.