Salut, am două întrebări despre această pompă, care este înălțimea ei în cm...
Și este posibil să pornească automat modul pentru această pompă când apa de intrare este de ex. 1 cm? Adică să înceapă să pompeze?
Îmi doresc acest lucru, am o scară exterioară și când plouă mult, apa curge în pivniță, de aceea vreau să fac pe ultima treaptă o groapă de beton unde să fie amplasată pompa, astfel încât atunci când nivelul apei crește să se pornească automat și să evacueze apa, acest lucru se întâmplă poate de 2/3 ori pe an, deci va fi utilizată minim, dar va fi conectată permanent la priză electrică, este această pompă potrivită pentru acest scop?